Centrum Produkcji Uszczelnień Technicznych
Tel: +48 12 451 77 57, +48 696 030 897
Email: biuro@kedarix.com

Hutnictwo

Kedarix > Branże > Hutnictwo

Hutnictwo – trwałe uszczelnienia techniczne do hut

Hutnictwo to branża, w której ogromne temperatury, wielkie siły i nietypowe rozwiązania są na porządku dziennym. Dlatego bezsprzecznie jedną z najważniejszych cech maszyn, ich doposażenia i materiałów eksploatacyjnych jest trwałość i oporność na skrajne warunki. Bardzo istotny jest także fakt, że większość hut pracuje liniowo. Proces produkcji jest podzielony na kilka etapów, a co za tym idzie – działy firmy są od siebie najczęściej zależne. Co się dzieje w momencie awarii? Cały zakład staje, a nawet godzinny przestój może generować wielotysięczną stratę.

Jak się przed tym bronić? Przede wszystkim zawczasu, inwestując w wysokiej jakości elementy eksploatacyjne, które dają najdłuższą gwarancję bezawaryjnej pracy. Przykładem produktu, który jest niezbędnym elementem praktycznie każdej maszyny, są uszczelnienia techniczne. Wybór odpowiedniego materiału uszczelniającego jest niezwykle ważny. Może on zmniejszyć częstotliwość awarii i wymiany uszczelnień technicznych nawet o 400%!

Produkcja i usługi przetwarzania stali. Główna gałąź hutnictwa

W ostatnich latach wiele technologii produkcyjnych opartych jest na hydraulice siłowej. Zapewnia ona ogromne możliwości pod kątem siły i precyzji. W przypadku obróbki metali i stali, każda z tych cech jest bardzo istotna. Prasy hydrauliczne czy gilotyny hydrauliczne to urządzenia wymagające ogromnej siły, która potrzebna im jest, aby mogły właściwie oraz szybko wykonać swoją pracę. Dodatkowo bardzo istotna w wielu projektach jest precyzja, ponieważ często cięcie musi być wykonane co do jednego milimetra. Podobnych maszyn jest jeszcze dużo, a łączy je wszystkie to, że każda wyposażona jest w uszczelnienia techniczne.

Jak wybrać najlepszy rodzaj uszczelnień? Najlepiej poradzić się fachowca, który zna się na uszczelnieniach. Obsługujemy największe firmy z tej branży w temacie produkcji typowych oraz zamawianych na wymiar uszczelnień technicznych. Hutnictwo jest naszą specjalizacją, ponieważ uszczelnienia techniczne dla tych klientów wykonujemy od niemal 20 lat!

W naszej ofercie znajdują się uszczelnienia wykonane z każdego dostępnego materiału na całym świecie. Proponujemy uszczelnienia FKM/FPM/Viton, oferujemy szeroki wybór uszczelek wykonanych z poliuretanu (PU). Znajdziesz u nas też między innymi uszczelnienia typu o-ring oraz simmering wykonane z NBR.

Zajmujemy się także produkcją uszczelnień na wymiar. W ciągu 20 lat pracy wykonywaliśmy już najbardziej nietypowe uszczelnienia techniczne. Zajmujemy się produkcją uszczelek o dużych rozmiarach, znacznie przekraczających średnicę 1000 m.

Jeśli chcesz skorzystać z usług sprawdzonej polskiej firmy, która oferuje rewelacyjne produkty w rozsądnych cenach, to trafiłeś idealnie. Współpracując z nami, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo. W naszej grupie są specjaliści, którzy dokładnie wiedzą, czym jest branża przetwarzania i produkcji metali. Dając nam wszystkie niezbędne informacje, otrzymasz produkt idealnie dobrany do Twoich potrzeb, który spełni Twoje wymagania.