Centrum Produkcji Uszczelnień Technicznych
Tel: +48 12 451 77 57, +48 696 030 897
Email: biuro@kedarix.com

Rolnictwo

Kedarix > Branże > Rolnictwo

Uszczelnienia techniczne do branży rolniczej – uszczelnienia do ciągników i maszyn rolniczych

Rolnictwo jest niejako podstawą naszego kraju. Od wieków Polska była znana jako spichlerz Europy, ponieważ w dawnych czasach produkowaliśmy największe ilości zboża, które w dużej części szły na eksport. Mimo że w dzisiejszych czasach sporo się zmieniło, to nadal produkujemy spore ilości pożywienia. Duża różnica między gospodarstwami rolnymi sprzed 50 lat a tymi z dzisiaj jest taka, że dzisiaj trudno o gospodarza, który ma jeden, dwa czy pięć hektarów pola. Dzisiejsze gospodarstwa rolne zwykle mają dziesiątki, setki, a nawet tysiące hektarów. Wiąże się to z ciągłym rozwojem sektora rolnego, np. nowymi maszynami rolniczymi w postaci ciągników, które są skuteczniejsze o kilkaset procent od tych produkowanych 30 lat temu. Podobnie jest w przypadków kombajnów. Duże gospodarstwa rolne najczęściej zaopatrzone są w kilka rodzajów kombajnów – innym do zbiorów ziemniaków, kolejnym do zboża itp.

Duże gospodarstwa, dobra technologia i innowacje rolnicze bezpośrednio przekładają się na skuteczniejszą pracę i efektywność, a co ważniejsze – na stopniową likwidację głodu na świecie. Aby jednak to mogło się dziać, należy zadbać o maszyny rolnicze. Jak to zrobić?

Nieodzownym elementem użytkowania maszyn ciężkich są serwisy, głównie hydrauliczne. Jednak w wielu przypadkach nie potrzebujemy szukać profesjonalnego serwisu, bo sami jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemem. Głównym typem awarii, którymi często sami się zajmujemy, są to związane z rozszczelnieniem elementów hydrauliki siłowej, i nie tylko. Wymiana uszczelnień w maszynach rolniczych, takich jak ciągniki czy kombajny, zwykle nie sprawia dużo problemów. Wyjątkiem są specjalistyczne naprawy, jak w przypadku regeneracji pompy hydraulicznej.

Współpracując z nami, klient może liczyć na pełną i profesjonalną pomoc osób z ogromnym doświadczeniem przy pracy z uszczelnieniami technicznymi. Pomagamy wybrać odpowiedni produkt, który nie tylko świetnie się sprawdzi, ale przed wszystkim będzie trwały.

Kolejnym atutem współpracy z nami jest możliwość produkcji uszczelnień na wymiar. Kedarix może wykonać uszczelnienia do maszyn rolniczych o każdej średnicy oraz profilu. Mamy na stanie wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji uszczelnień technicznych na całym świecie. Oferujemy produkty odporne na smary, oleje czy płyny hydrauliczne. Mamy uszczelniania niepalne i odporne na wysokie temperatury.

Poza produkcją uszczelnień na wymiar, mamy świetnie zaopatrzony magazyn uszczelnień technicznych. Dzięki temu nawet tego samego dnia możemy wysłać świetne produkty, idealnie pasujące do konkretnej maszyny. W magazynie przechowujemy uszczelnienia statyczne typu o-ring we o wszystkich typowych wymiarach i profilach. Podobnie jest w przypadku dynamicznych uszczelnień typu simmering. Oferujemy także duży wybór taśm prowadzących.

Szukasz pewnej firmy, która ma produkt z górnej półki w rewelacyjnej cenie? Świetnie trafiłeś! Zadzwoń do nas już dziś i przekonaj się, jak możemy Ci pomóc.