Centrum Produkcji Uszczelnień Technicznych
Tel: +48 12 451 77 57
Email: biuro@kedarix.com

Podkładka Miedziana 27x32x2

Kedarix > Outlets > Podkładki > Podkładka Miedziana 27x32x2
Podkładka Miedziana 27x32x2
Najważniejsze wartości: Miedź
Kod: CU27x32x2
Krótki opis: Uszczelka miedziana.
Stosowana do połączeń statycznych.
średnica wewnętrzna: 27 mm
średnica zewnętrzna: 32 mm
grubość: 2 mm

  Dostępna ilość: 502 szt.
  Materiał: Miedź - CU
  Cena: 70 PLN / 100 szt.
  Producent:
  Brak danych
  Numer kat.:
  Brak danych
  Waga:
  Brak danych
  Dodatkowe informacje:

  Podkładki miedziane są produktem często wykorzystywanym w wielu branżach przemysłowych. Cechy podkładek miedzianych często sprawiają, że stają się one niezastąpionym elementem konstrukcyjnym. Na szczęście w dzisiejszych czasach bez problemu dostosujemy wielkość podkładek miedzianych do urządzeń i maszyn, które ich wymagają. Pamiętajmy, że tylko odpowiednio dopasowane podkładki zagwarantują nam stabilne połączenie wszystkich elementów.

  Podkładka Miedziana 27x32x2

  Podkładka miedziana – co to takiego?

  Miedź to metal, który wyróżnia się takimi cechami jak miękkość, plastyczność, antykorozyjność oraz bardzo dobre przewodzenie prądu. Podkładki miedziane są również odporne na szkodliwe działanie czynników mechanicznych i chemicznych. Wszystkie te cechy sprawiają, że miedź stała się doskonałym materiałem na stworzenie podkładek, które dzięki swoim właściwościom pozwalają na uzyskanie wielu korzyści. Podkładki miedziane zazwyczaj wykonuje się z pasów, blachy lub taśmy miedzianej metodą wykrawania przy pomocy specjalnych pras mimośrodowych.

  Podkładka miedziana jest z reguły elementem maszyny, który stanowi bufor pomiędzy dwoma przylegającymi do siebie elementami. Najczęściej podkładki miedziane występują w śrubach, gdzie ich zadaniem jest przeniesienie naprężenia pochodzącego od śruby na korpus, do którego przylegają, zapewniając w ten sposób stabilne mocowanie wszystkich elementów.

  Dzisiejsza technologia i nowoczesny sprzęt pozwalają na wykonanie precyzyjnych podkładek miedzianych o dowolnym kształcie i rozmiarze. Gładka, precyzyjnie wykonana podkładka miedziana to gwarancja wysokiego poziomu dopasowania do urządzenia oraz pewność najwyższej jakości i najlepszej wytrzymałości.

  Podkładka Miedziana 27x32x2

  Podkładki miedziane – dlaczego warto je stosować?

  Na początek należy zauważyć, iż podkładki miedziane dociskane są przez inne elementy, które z reguły cechują się większą twardością niż owe podkładki. Podkładki miedziane dociskane są między innymi przez śruby, nakrętki, a także korpusy i uchwyty maszyn, do których podkładki są przyłożone. Połączenie podkładek miedzianych z twardszymi materiałami sprawia, że podkładki, ze względu na swoją twardość, ulegają sile naporu tego materiału, dzięki czemu podkładka dostosowuje swój kształt pod śrubę i jeszcze lepiej przylega do konstrukcji montażowej. Wszystko to sprawia, że podkładki miedziane przenoszą obciążenia w bardzo efektywny sposób. Plastyczność jest ogromną zaletą podkładek miedzianych, ponieważ np. w przypadku podkładek stalowych często nie mamy gwarancji tak dobrego połączenia. Podkładki stalowe ze względu na swoją specyfikę często stawiają opór śrubom i przylegają w niewielkiej części do korpusu oraz śrub, co skutkuje słabszym połączeniem, które łatwo może zostać zerwane.

  Podkładka Miedziana 27x32x2

  Plastyczność podkładek miedzianych jest też często wykorzystywana jako uszczelnienie przyłączy, gdzie podkładka miedziana stanowi element buforowy pomiędzy dwoma rurami stalowymi. Dzięki takiemu zastosowaniu podkładki miedziane stanowią doskonałe uszczelnienie dla przepływającej przez rury cieczy.

  Dzięki plastyczności podkładek miedzianych, która przekłada się na dużą powierzchnię przylegania elementów do siebie, są chętnie stosowane jako elementy w przyłączach kabli elektrycznych do metalowych obwodów. Podkładki znajdują też zastosowanie przy przyłączach klem do akumulatorów. Podkładki miedziane gwarantują niezakłócony przepływ prądu przez takie połączenia.

  Wielu producentów różnego typu urządzeń zaleca stosowanie podkładek miedzianych w swoich konstrukcjach. Nie należy bagatelizować tego typu zaleceń i wymieniać podkładek na inne, gdyż nie są one przypadkowe. Zastosowanie podkładek miedzianych często podyktowane jest ich właściwościami fizycznymi i rodzajem pracy urządzenia.

  Podkładka Miedziana 27x32x2

  Gdzie stosuje się podkładki miedziane? Uszczelki miedziane

  Podkładki miedziane dzięki swoim fenomenalnym cechom fizycznym znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Podkładki miedziane wykorzystuje się przede wszystkim przy wysokociśnieniowych przewodach hydraulicznych oraz przy przewodach mających kontakt z różnego rodzaju kwasami w temperaturze pokojowej.

  Dodatkowo podkładki miedziane znajdują zastosowanie w:

  • przemyśle samochodowym,
  • przemyśle elektrotechnicznym,
  • przemyśle chemicznym,
  • przemyśle hutniczym,
  • przemyśle maszynowym,
  • budownictwie,
  • transporcie,
  • energetyce.