Uszczelnienia techniczne oringi Kielce

Uszczelnienia – na co zwrócić uwagę? Jaką funkcję spełniają w maszynach budowlanych? Kielce

Uszczelnienia to tak naprawdę jeden z podstawowych elementów maszyn budowlanych i nie tylko. Z ich zastosowaniem możemy spotkać się w niemal każdej branży od przemysłu spożywczego po ogromny przemysł stoczniowy. Ich funkcja polega na uszczelnieniu poszczególnych podzespołów maszyny tak, aby nie doprowadzić do wycieku cieczy roboczej, a dodatkowo chronią je przed przenikaniem zanieczyszczeń i wilgoci.

Uszczelnienia są elementem, który dosyć szybko ulega eksploatacji. W związku z tym, należy je co jakiś czas wymienić. Częstotliwość wymiany uszczelnień uzależniona jest od jakości uszczelnień. Uszczelnienia wysokiej jakości należy wymieniać co 4–5 lat, zaś w przypadku uszczelnień słabej jakości wymiany należy dokonywać raz do roku.

W końcowym rozrachunku zamiast dokonywać 20 wymian w przeciągu 20 lat, można ograniczyć je do 5. Oprócz jakości uszczelnień należy zwrócić uwagę także na właściwości uszczelnień, aby sprawdziły się w warunkach, w jakich przyjdzie im pracować. Na przykład, kiedy maszyna będzie narażona na wysokie temperatury, należy wybrać takie uszczelnienia, które taką temperaturę wytrzymają.

Firma Kedarix zapewnia uszczelnienia najwyższej jakości, a także fachowe doradztwo przy ich wyborze. Wykonujemy także uszczelnienia na wymiar oraz oferujemy usługę ekspres, czyli wykonanie uszczelnień w możliwie najkrótszym czasie – produkcja zaczyna się jeszcze w dniu złożenia zamówienia.

Techniczne uszczelnienia Kielce – uszczelnienia na każdy wymiar

Nasza firma istnieje już od wielu lat. W związku z naszym wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta. Nasze moce przerobowe są niebywale duże, dlatego potrafimy wykonać ogromną liczbę tych samych uszczelek dla dużego przedsiębiorstwa, a także wykonać kilka uszczelnień o specyficznych wymiarach. Nasze produkty znaleźć można w wielu krajach poza granicami Polski.

Posiadamy ogromny park maszynowy z przeróżnymi maszynami, takimi jak tokarki, maszyny CNC, prasy hydrauliczne, urządzenia służące do tworzenia mieszanek chemicznych oraz do tworzenia odlewów, które w naszej firmie nazywany wałkami.

Produkcję uszczelnień zaczynamy od stworzenia na tokarkach formy, którą następnie wypełniamy konkretną masą. Masę wygrzewamy do momentu stężenia. W ten sposób powstają wałki, które następnie docinamy zgodnie z konkretnym rozmiarem uszczelki.

Na koniec na skrawarkach CNC obrabiamy je tak, aby nadać im odpowiedni kształt. Dzięki zastosowaniu wspomnianych skrawarek CNC, produkujemy uszczelnienia techniką SEAL-JET, co oznacza, że niezwykle szybko i precyzyjnie wykonujemy duże partie uszczelnień oraz pojedyncze zamówienia.

 

Materiał NBR – uszczelnienia gumowe Kielce

NBR to materiał powstały z kauczuku butadienowo-akrylonitrylowego. Jest odporny na oleje i tłuszcze, a także na kwasy, benzynę, węglowodory alifatyczne, płyny hydrauliczne oraz na wszelkiego rodzaju działania, które mogłyby spowodować rozerwanie uszczelki. Nie jest odporny na węglowodory aromatycznie chlorowane oraz płyn hamulcowy. Jego właściwości zmieniają się w zależności od zastosowanej mieszanki. W przypadku kiedy przeważać będzie ACM, uszczelnienia będę zdecydowanie bardziej odporne na oleje i smary, nie będą jednak mrozoodporne, co wyklucza ich zastosowanie w maszynach budowlanych, pracujących np. w czasie zimy.

Z kolei kiedy do mieszanki dodamy PVC, uszczelnienia NBR będą sprawdzały się w różnych warunkach atmosferycznych, jednak zmniejszy się ich elastyczność. Najlepiej dobrana mieszanka będzie odporna na temperaturę od -40°C aż do 105°C. To co przemawia również za tym materiałem, to jego cena, która jest znacznie niższa od kolejnego materiału, z którego produkujemy uszczelnienia, a mianowicie FKM.

Materiał Viton/FKM/FPM Kielce – materiał, który sprawdzi się w niemal każdym przemyśle

Viton jest materiałem, który produkowany jest z fluorokauczuku. W różnych miejscach możemy spotkać się także z jego zamienną nazwą FKM lub też FPM. Materiał ten przede wszystkim jest niemal uniwersalny, co daje możliwość zastosowania go w wielu przemysłach – od branży spożywczej, przez chemiczną, aż po przemysł lotniczy i samoloty.
Jest materiałem odpornym na wiele substancji chemicznych, a także na smary, oleje mineralne oraz płyn hydrauliczny. Jednak, podobnie jak w przypadku uszczelnień NBR, Viton nie jest odporny na płyn hamulcowy. Co zdecydowanie wyróżnia uszczelnienia FKM, to odporność na wysoką temperaturę oraz cecha niepalności, dzięki którym stosuje się je w samolotach.

Oringi Kielce – firma Kedarix

Współpraca z nami to gwarancja najwyżej jakości zarówno usług, jak i samych uszczelnień. Zapewniamy terminowe i szybkie dostawy oraz atrakcyjne ceny. Oprócz uszczelnień z Vitonu i uszczelek NBR, produkujemy także uszczelnienia typu o-ring, taśmy prowadzące, taśmy uszczelniające, a także:

 • uszczelnienia techniczne wiodących zachodnich firm (Freudenberd Simrit Merkel, Eriks, Parker, Kastas, Busak Shamban, Frenzelit),
 • pasy klinowe (Stomil Sanok, Optibelt),
 • sznury gumowe i silikonowe,
 • węże nisko- i wysokociśnieniowe,
 • płyty uszczelniające (BA-U, Temac, Polonit, Gambit, Klinger),
 • pierścienie, osadcze, kleje (Loctite, Monolith),
 • wyroby z tworzyw sztucznych (płyty, pręty, wałki, tuleje oraz detale wykonane na gotowo wg zamówienia klienta),
 • szczeliwa (Carrara, Chetra, Gambit i inne),
 • taśmy uszczelniające Gore-Tex,
 • taśmy prowadzące,
 • płyty gumowe,
 • tkaniny termoizolacyjne,
 • koszulki termoizolacyjne,
 • uszczelnienia płaskie,
 • uszczelnienia do armatury,
 • łożyska,
 • uszczelnienia mechaniczne,
 • uszczelnienia metalowo-gumowe,
 • profile wytłaczane,
 • taśmy transportowe,
 • filc techniczny,
 • uszczelnienia z płyt uszczelkarskich,
 • uszczelnienia spiralne,
 • tkaniny przemysłowe,
 • tektury termoizolacyjne.

Jeśli szukasz pewnego i rzetelnego dostawcy uszczelnień do Twojej firmy, skontaktuj się z nami!

  Jesteśmy liderem branży uszczelnień technicznych z zakładem produkcyjnych mieszczącym się w południowej Polsce. Specjalizujemy się w produkcji uszczelnień technicznych metodą formową, wtryskową oraz obróbki Seal-Jet.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com