Uszczelnienia techniczne typu o-ring. Oringi Łódź – NBR, Viton, teflon

Uszczelnienia techniczne typu o-ring. Oringi Łódź – NBR, Viton, teflon

Uszczelnienia to niewielkie elementy konstrukcyjne, które za zadanie mają utrzymać szczelność pomiędzy dwiema częściami danego urządzenia czy sprzętu.

Uszczelnienie ponadto powinno zapewnić sprawne funkcjonowanie całości maszyny. Praktycznie każde urządzenie, maszyna czy inny sprzęt wymagają zastosowania różnego rodzaju uszczelnień technicznych.

Wynika to z budowy danego urządzenia lub ze względu na substancje, z jakimi dany sprzęt będzie pracował. Jedno jest jednak pewne – prawidłowo dobrane uszczelnienia zapewniają bezpieczną pracę urządzenia. Ze względu na swoją uniwersalność najczęściej wybieranym uszczelnieniem technicznym są oringi. Uszczelnienia typu o-ring produkowane są z różnych materiałów. dzięki czemu łatwo dostosować je pod potrzeby miejsca przeznaczenia.

Czym są oringi?

O-ring to gumowy materiał uszczelniający o okrągłym przekroju. Oringi, czyli inaczej zwane pierścienie uszczelniające urządzenia, charakteryzują się bardzo dobrą elastycznością, co poszerza ich spektrum zastosowania.

Wysoka elastyczność oringów przekłada się na ich uniwersalność, a co za tym idzie – uszczelnienia tego typu można dopasować do praktycznie każdego urządzenia.

Oringi to obustronne, a także samoczynne elementy uszczelniające. Uszczelnienia techniczne tego typu zapewniają szczelność nawet w momencie braku ciśnienia. Pierścienie uszczelniające to uszczelnienia, które występują w wielu rozmiarach, co pozwala na dostosowanie do elementów o różnych szerokościach. Oringi produkowane są też z różnych materiałów, dzięki czemu nadają się do użycia w wielu miejscach.

Uszczelnienia techniczne – z czego są produkowane? Oringi, simmeringi

Uszczelnienia techniczne, zarówno typu o-ring, jak i simmering, produkowane są z różnych materiałów. Każdy materiał wykazuje nieco odmienne właściwości fizyczne, dzięki czemu uszczelnienia są w maksymalny sposób dostosowane pod potrzeby danej maszyny. Różne rozmiary uszczelnień technicznych, a także różnorodność wśród materiałów sprawiają, że uszczelki zapewniają maksymalny poziom szczelności.

Uszczelnienia techniczne produkowane są z takich materiałów jak: PU, H-PU, FKM/FPM/VITON, NBR, H-NBR, EPDM, VMQ/SILIKON, POM, PA-6, PAMOS, TW, TB, T-PU, S-PU, TMOS, TPEEK, TS, TURKON, TG, CR, SBR, T-NBR, PTEE/TEFLON.

To, z jakiego materiału zostanie wyprodukowane dane uszczelnienie techniczne, zależy w głównej mierze od warunków panujących w miejscu przeznaczenia uszczelki.

Materiał na uszczelnienie dobierany jest pod kątem czynników, na które narażona będzie uszczelka. Mogą to być np. wysokie temperatury, niebezpieczne ciecze, różnego typu chemikalia i wiele więcej. Tylko odpowiednio dobrany materiał zapewnia maksymalny poziom szczelności.

Oringi – gdzie stosuje się uszczelnienia techniczne tego typu?

Uszczelnienia techniczne typu oringi najczęściej stosowane są maszynach, urządzenia oraz instalacjach technicznych. Jak wspomnieliśmy wyżej, to, gdzie dana uszczelka zostanie zastosowana, wynika w głównej mierze z materiału, z jakiego została stworzona.

Przykładowo oringi z materiału, jakim jest Viton, są odporne na oleje, płyny hydrauliczne, a także paliwo. Oringi vitonowe są też niewrażliwe na promieniowanie UV. Jednak Viton nie jest surowcem odpornym na wszelkiego rodzaju smary, przez co uszczelnienia stworzone z tego materiału nie mogą mieć kontaktu z tą substancją.

W sytuacji, kiedy szukamy uszczelnienia odpornego na smary, możemy postawić na materiał zwany NBR.

Surowiec ten, w przeciwieństwie do Vitonu, odporny jest na działanie smarów. Ponadto Oringi z NBR będą odporne na oleje mineralne, zwierzęce, hydrauliczne, a także silikonowe.

Oczywiście to tylko dwa przykłady materiałów i wyodrębnione różnice w ich właściwościach fizycznych. W przypadku innych materiałów również występują różnego rodzaju ograniczenia, ze względu na co dobór materiałów na uszczelkę powinien zostać dokonany przez specjalistę w tej dziedzinie. Bardzo często zdarza się, że dwie podobne maszyny wykonujące pracę w praktycznie tych samych warunkach wymagają kompletnie innego rodzaju uszczelnień. Dlatego tak ważne jest zaczerpnięcie informacji od osoby posiadającej odpowiednią wiedzę w temacie uszczelnień.

Uszczelnienia techniczne, uszczelnienia na wymiar – oringi, simmeringi Łódź

Firma Kedarix specjalizuje się w produkcji uszczelnień technicznych. Dysponujemy profesjonalnym parkiem maszyn, który umożliwia stworzenie praktycznie każdego uszczelnienia, nawet o nietypowych rozmiarach. W produkcji uszczelnień przede wszystkim stawiamy na najwyższą jakość i najlepsze materiały, dzięki czemu nasze uszczelnienia są niezawodne.

Oferujemy produkcję uszczelnień z różnorodnych materiałów, z których każdy wyróżnia się odmiennymi właściwościami fizycznymi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, tworzymy również uszczelnienia na wymiar. 

Uszczelki tego typu produkowane są z uwzględnieniem wytycznych podanych przez klienta. Tworzymy uszczelnienia nawet o najbardziej nietypowych rozmiarach!

Różnorodność wśród materiałów, rodzajów uszczelnień, a także ich wymiarów sprawiają, że uszczelki dostosowywane są w maksymalny sposób pod potrzeby maszyny, dzięki czemu zapewniają najwyższy poziom szczelności i bezpieczeństwa.

Nasza firma to gwarancja wykonania zamówienia na czas i produktu najwyższej jakości. Zapraszamy do kontaktu i poznania naszej pełnej oferty.

  Jesteśmy liderem branży uszczelnień technicznych z zakładem produkcyjnych mieszczącym się w południowej Polsce. Specjalizujemy się w produkcji uszczelnień technicznych metodą formową, wtryskową oraz obróbki Seal-Jet.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com